מה עושים כשהמחסן עמוס?

מה עושים כשהמחסן עמוס

תוכן עניינים

עסקים קטנים וגדולים זקוקים לפתרונות אחסון מתקדמים. הם דואגים לכך מבעוד מועד, בוחרים בקפידה את המחסן הלוגיסטי המושלם ודואגים לשלב בו מדפים תעשייתיים וכלים טכנולוגיים שיסייעו בשליטה מירבית במלאי ובציוד. אלא שככל שחולף הזמן והעסק צומח, נדמה כי המחסן נעשה עמוס למדי. כמות חומרי הגלם והציוד עולה, המדפים אינם מספיקים להיקפי המסחר, והבלגן הרב עלול להוביל לבזבוז של זמן, כסף ומשאבים. מה עושים במצבים מהסוג הזה ואיך אפשר להימנע מעומס דומה גם בהמשך?

אוטומציה לניהול יעיל של המחסן

במחסנים גדולים עלול להיווצר קושי משמעותי באיתור פריטים באופן מהיר ומדויק, ובוודאי כאשר המחסן עמוס. אם כן, דרך טובה להתמודד עם מצוקה זו היא באמצעות שילובן של מערכות אוטומטיות, לרבות רובוטים לסידור ולליקוט פריטים. מערכת אוטומטית יכולה אף לסייע בניהול כמות המלאי הקיימת בכל נקודת זמן, במטרה למנוע רכישת יתר של סחורה וציוד, והפחתת העומס הקיים. צעדים מהסוג הזה יחסכו זמן רב, ישפרו את היעילות ויאפשרו ניהול מלאי חכם בזמן אמת.

סידור מחדש של שטחי האחסון

אפשרות נוספת העומדת לרשותם של בעלי העסקים, היא לתכנן מחדש את השטח הקיים כדי לנצלו באופן מקסימלי. כך ניתן לפרוס מחדש מדפים ומערכות אחסון גבוהות, ואף לרכוש מחסן גינה או פתרון אחסון דומה, לצורך אחסון של חלק מן הסחורה בסמוך למרכז הלוגיסטי. מאחר והמטרה העיקרית היא לספק גישה נוחה לכל פריט ולכל מוצר על המדף, שיפור הארגונומיה הוא נושא שיש לתת עליו את הדעת. שימוש בסימונים מוגדרים, הנגשת פתרונות האחסון וכן עיצוב מחודש של המדפים השונים, אלה יכולים להקל באופן ניכר על תחושת העומס.

הכשרת העובדים והגברת המעורבות שלהם

אין ספק כי העובדים הם ציר בסיסי ומרכזי בניהול המחסן, ובשמירה על הסדר והארגון. אם כן, הכשרה מקיפה שתתמקד בשיטות עבודה יעילות, בשמירה על כללי הבטיחות וכן בשימוש נכון בציוד הקיים, כל אלה עשויים להוביל לשיפור ניכר הן ברמת הפרודוקטיביות, והן ברמת הבטיחות. יתרה מכך, כאשר ישנה תרבות של מעורבות וחדשנות בארגון, גם העובדים ירגישו בנוח לשתף, להציע רעיונות ולייעל תהליכים באופן עצמאי.

מעבר למרלו"ג המותאם לצרכי העסק

בהחלט ייתכן כי צרכי העסק השתנו לאורך השנים, ופתרונות אשר התאימו בעבר אינם רלוונטיים עוד. אם כן, נדמה כי זה הזמן הנכון לבחון מחדש את השטח ולאתר מרלו"ג אחר, המותאם לצרכים הקיימים. למעשה, החלפת ושדרוג מרלו"ג היא צעד מתבקש, שיכול להבטיח תכנון אופטימלי ומענה מושלם לצרכים הייחודיים של העסק. כך תוכלו לבחור את הפתרון הטוב ביותר עבורכם, כדי ליצור סדר ולהפחית משמעותית את העומס.

אם אתם מחפשים מרכז לוגיסטי גדול יותר, שישדרג את הפעילות העסקית שלכם וייעל את תהליך העבודה, צרו איתנו קשר ונשמע לסייע לכם באיתור המקום המדויק עבורכם!

שתף את הכתבה:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

הלקוחות שלנו :

צריכים עזרה במציאת נדל"ן מסחרי?

השאירו לי פרטים ואעזור לכם למצוא את הנכס שאתם מחפשים.

​מאמרים באותו נושא

תוכן עניינים

ניווט מהיר לנכסים המובילים שלנו

מחפשים את המקום המדויק לעסק?

עזרתי לאינספור עסקים למצוא מחסנים לוגיסטים ומבני תעשייה, במקומות המבוקשים בישראל.
אשמח לעזור גם לכם.