מחסן אוטומטי: מהפכה בעולם האחסון

מחסן אוטומטי - העתיד כבר כאן

תוכן עניינים

המילה אוטומציה בוודאי איננה חדשה, והנוכחות שלה משמעותית היום במגוון רחב של ענפים. כעת היא מספקת מענה חשוב לעסקים המתמודדים עם אחסון וניהול מלאי, באמצעות מחסן אוטומטי. כך, בזכות מערכת אחסון חכמה ומתקדמת, המשלבת טכנולוגיות שונות, לרבות רובוטיקה, סנסורים ותוכנות, ניתן לנהל ולאחסן סחורות באופן פשוט ומדויק. המערכת מאופיינת ביכולת להפוך תהליכי אחסון או הוצאה של סחורות לתהליכים אוטומטיים, צעד שעשוי לשפר משמעותית את יעילות העבודה, ואף לחסוך זמן וטעויות.

מהם היתרונות של מחסן אוטומטי?

אין ספק כי מחסן אוטומטי יכול לספק מספר יתרונות משמעותיים מאוד:

 1. שיפור היעילות: המערכת האוטומטית מסוגלת לטפל כיום בכמות גדולה מאוד של סחורה, גם בטווחי זמן קצרים. זאת, תוך שהיא מבטיחה שימוש אפקטיבי במרחב הקיים.
 2. חיסכון בעלויות: כדי לצמצם את עלויות התפעול והתחזוקה, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך, המערכת מפחיתה את הצורך במגע יד אדם ובהעסקת מחסנאים רבים. כתוצאה מכך מצטמצם גם הסיכוי לטעויות שונות.
 3. דיוק ובקרה: מערכת מתקדמת של מחסן אוטומטי מאפשרת מעקב ובקרה בדיוק מרבי, ומשום כך היא מפחיתה את הסיכוי לטעויות בספירת המלאי ובהזמנות.
האם יש חסרונות למחסן אוטומטי

האם יש חסרונות למחסן אוטומטי?

על אף שיש למערכת המתקדמת יתרונות רבים, חשוב לזכור כי ההשקעה הראשונית במחסן ממוחשב עלולה להיות גבוהה, בעיקר בשל הצורך ברכישת ובהתקנת הציוד. עם זאת, בטווח הארוך היא מספקת מענה חשוב ופתרון חכם, וניתן להיערך מראש לתקלות טכנולוגיות אפשריות או להפסקות חשמל פוטנציאליות. בנוסף כדי להבטיח תפקוד של המערכת ברמה הגבוהה ביותר, מומלץ לבצע תחזוקה באופן מקצועי, כחלק מהשגרה.

מי צריך מחסן אוטומטי?

שילובו של מחסן לוגיסטי אוטומטי בפעילות העסקית הוא צעד משמעותי עבור עסקים רבים. הוא מתאים במיוחד לעסקים מתחומי הייצור, הקמעונאות והלוגיסטיקה, ולכל עסק אשר מתמודד עם כמויות גדולות של מלאי. עסקים אשר זקוקים לעבודה מהירה ומדויקת, כדי לספק מענה איכותי לקהל הלקוחות שלהם, ימצאו במחסן האוטומטי ערך רב. יתרה מכך, מערכת מתקדמת זו מתאימה גם לעסקים המעוניינים לשפר את אבטחת המלאי שלהם, תוך צמצום הסיכון לגניבות או לטעויות אנוש.

איזה סוגי אחסון אוטומטי ניתן למצוא?

ישנם כיום מספר סוגי אחסון אוטומטי, שיכולים להתאים למגוון רחב של צרכים, בהתאמה אישית ומדויקת לצרכי העסק.

 • מחסנים אופקיים מתאימים לעסקים עם סחורות קלות יחסית, כדוגמת מוצרי אלקטרוניקה או חלקי חילוף. מחסנים אוטומטיים אלה מעניקים גישה נוחה ומהירה לפריטים, והם יכולים להתאים למחסנים בהם שטח האחסון רחב אך נמוך.
 • מחסנים אנכיים מאפשרים ניצול מרבי של המרחב, והם מתאימים למחסנים עם תקרות גבוהות. כך ניתן לאחסן בהם פריטים כבדים יחסית, לרבות חומרי גלם וציוד תעשייתי.
 • מחסן אוטומטי לאחסנה קלה מתאים במיוחד לפריטים קלים וקטנים יותר, והוא מאפשר ניהול מדויק ויעיל יותר של המלאי.
 • מרלו"ג אוטומטי לאחסנה כבדה אידאלי כאשר הפריטים המאוחסנים גדולים וכבדים, ומשום כך הם דורשים מערכות רובוטיות חזקות יותר לניהול חכם של הסחורה.

איך תבחרו מחסן אוטומטי שיתאים לצרכים שלכם?

כפי שאפשר לראות, ישנן חלופות שונות שיכולות להתאים לעסקים שונים, וחשוב לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר לצרכים הייחודיים שלכם. לכן מומלץ לקחת בחשבון ארבעה גורמים עיקריים: 

 1. סוג הסחורה
 2. גודלו של המחסן הקיים
 3. מערכת ניהול שתהיה נוחה לשימוש
 4. התקציב העומד לרשותכם. תקציב זה אמור לקחת בחשבון גם את עלות התכנון וההתקנה, וגם את עלויות התחזוקה השוטפת.

הצעד הראשון בדרך לתכנון מחסן אוטומטי

הגיע הזמן לקחת גם את העסק שלכם לשלב הבא, וליהנות מכל היתרונות שיש למחסן האוטומטי להציע. 

אם אתם מחפשים מרלו"ג להשכרה או מכירה עבור העסק שלכם, שתוכלו להתקין בו מערכת מחסן אוטומטי חכמה, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם למצוא את המקום המדויק עבורכם!

שתף את הכתבה:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

הלקוחות שלנו :

צריכים עזרה במציאת נדל"ן מסחרי?

השאירו לי פרטים ואעזור לכם למצוא את הנכס שאתם מחפשים.

​מאמרים באותו נושא

תוכן עניינים

ניווט מהיר לנכסים המובילים שלנו

מבחר ענק של מבני תעשייה מגרשים ומחסנים לוגיסטיים.
השאירו פרטים ונחזור אליכם