מחיר השכרת מחסן – מעודכן ל-2024!

מחיר השכרת מחסן מעודכן 2024

תוכן עניינים

עוברים או משפצים דירה ומחפשים פתרון זמני לאחסון הריהוט שלכם? אתם עסק קטן שצריך מקום לשמור על הציוד שלו? או שאולי אתם בעלי עסק גדול שנדרש למצוא מרלו"ג להשכרה בשביל להתנהל באופן הנוח והיעיל ביותר? 

כך או כך, אם אתם מתעניינים בשטח אחסון להשכרה, כדאי שתכירו את האפשרויות הקיימות ושתהיו מודעים למספר שיקולים שעליכם לקחת בחשבון לפני שאתם סוגרים מחסן לאחסון.

סוגי אחסון עבורם ניתן להשכיר מחסן

שלושת הסוגים הנפוצים ביותר של שטחי אחסון להשכרה הם: 

 • אחסון תכולת דירה 
 • אחסון לעסקים זעירים 
 • אחסון תעשייתי (מחסנים לוגיסטים)

כל אחד מהם רלוונטי למקרים שונים ומיועד לשימושים אחרים. בהמשך המאמר נפרט על פתרונות האחסון הנבחרים בהתאם לכל צורך ונביא לכם מידע רלוונטי שיסייע לכם להבין מתי נכון לחפש השכרת מחסן קטן, מתי כדאי דווקא לברר על השכרת מכולה לאחסון ומתי בכלל הפתרון הוא קונטיינר להשכרה.

מחיר השכרת מחסן לתכולת דירה

#1 מחיר אחסון תכולת דירה

השכרת מחסן לתכולת דירה רלוונטי בעיקר במצבים כמו שיפוץ גדול בבית או מעבר לבית חדש. 

כשאתם מתעניינים בפתרון אחסון תכולת דירה מחירים מן הסתם, זה משהו שתרצו להכיר. 

מחיר אחסון תכולת דירה תלוי בנפח התכולה שתאחסנו ולכן טווח המחירים הוא מאוד רחב. 

כמובן שגם למיקום המחסן ישנה השפעה על המחיר ועל מחסן באזור תל אביב והמרכז תשלמו מחיר גבוה יותר מאשר עבור מחסן באזור הדרום למשל. 

בטבלה הבאה תוכלו למצוא עלויות ממוצעות של מחסנים לאחסון תכולת דירה.

טבלת מחיר אחסון תכולת דירה על פי גודל הדירה:

מחיר לאחסון דירת חדרמחיר לאחסון דירת 2 חדריםמחיר לאחסון דירת 3 חדריםמחיר לאחסון דירת 4 חדריםמחיר לאחסון דירת 5 חדרים
190-500 ש"ח לחודש540-800 ש"ח לחודש700-950 ש"ח לחודש850-1,125 ש"ח לחודש1,000-1,320 ש"ח לחודש

#2 מחיר מחסן קטן – אחסון לעסקים זעירים

אם אתם בעלי עסק קטן ואתם צריכים לאחסן ציוד מסוים שאין לו מקום במשרדכם או שאתם עוברים לעבוד במבנה חדש, מחסנים קטנים להשכרה יכולים להיות פתרון נפלא עבורכם. 

בטבלה הבאה נציג את המחירים של מחסני אחסון בהתאם למיקום בו נמצא המחסן. 

העלות נקבעת לפי שיטת מחיר מחסן למטר. 

מיקוםמחיר ממוצע למ"ר
תל אביב יפו65-180 ש"ח
ירושלים והסביבה50-170 ש"ח
ראשון לציון50-140 ש"ח
חולון50-130 ש"ח
רחובות 45-120 ש"ח
אשדוד45-110 ש"ח
שדרות35-80 ש"ח
חדרה40-100 ש"ח
חריש40-80 ש"ח
עפולה35-70 ש"ח
חיפה והסביבה40-100 ש"ח
באר שבע והדרום35-90 ש"ח

#3 מחיר אחסון תעשייתי – מחסנים לעסקים גדולים

מחסני אחסון תעשייתי הם מחסנים גדולים מאוד שמותאמים לאחסון של כמויות גדולות לטובת התנהלות עסקית. עסקים גדולים נדרשים לפעולות רבות כמו העמסה ופריקה של ציוד, ניהול מלאי, ליקוט סחורה, וכו'.

לכן, במקרים כאלה, פתרון האחסון המתאים יהיה אחסון תעשייתי. 

בטבלה הבאה תוכלו לראות את המחיר למ"ר בהתאם למיקום המחסן. 

מחירון אחסון תעשייתי לעסקים גדולים

מיקוםמחיר ממוצע למ"ר
תל אביב יפו60 ש"ח
ראשון לציון 50 ש"ח 
חולון 50 ש"ח
פתח תקווה40 ש"ח 
ראש העין37 ש"ח
ירושלים60 ש"ח
בית שמש55 ש"ח
מודיעין 55 ש"ח
רחובות50 ש"ח
לוד35 ש"ח
חדרה40 ש"ח
חריש33 ש"ח
חיפה45 ש"ח
עפולה33 ש"ח
קריית ביאליק32 ש"ח
באר שבע 40 ש"ח
אשדוד 40 ש"ח
שדרות 35 ש"ח

סוגי המחסנים הקיימים – למי הם מתאימים? ומה עלות האחסון בהם?

#1 מחסנים לאחסון תכולת דירה 

כמעט לכולנו יש פריטים אהובים וסנטימנטליים שאנחנו שומרים לאורך שנים אי שם במחסן. החל מיצירות של הילדים, תעודות ומסמכים ישנים בעלי ערך ועד לריהוט מיוחד או חפצי נוי עתיקים שקיבלנו בירושה ולא מצאו את מקומם בדירה שלנו. אבל לא בכל בניין קיימים מחסנים פרטיים לדיירים שניתן לאחסן בהם ציוד ולכן במקרים אלו, נצטרך לחפש פתרון אחסון אחר כמו מחסן קטן להשכרה. 

כשעומדים לבצע פרויקט שיפוצים נרחב בבית או לקראת מעבר לדירה חדשה, הרבה פעמים עולה הצורך במציאת מקום אחסון זמני לחפצים וריהוט רב. במצבים כאלה נחפש יחידת אחסון להשכרה לטווח קצר או ארוך. השאיפה היא כמובן ששטח האחסון יהיה קרוב אלינו ככל הניתן, אך אם לא מצאנו שטחי אחסון שמתאימים לצרכים שלנו בעיר מגורינו, גם מחסן להשכרה במושב קרוב שקל ונוח להגיע אליו, יוכל להוות פתרון הולם עבורנו. 

מה משפיע על עלות השכרת מחסן לתכולת דירה?

טווח המחירים של השכרת מחסנים הוא רחב והוא מושפע בעיקר משני פרמטרים עיקריים שהם מיקום המחסן ונפח המחסן. 

 • מיקום המחסן – למיקום המחסן ישנה השפעה רבה על המחיר – העלויות של מחסנים להשכרה בתל אביב או השכרת מחסן במרכז יהיו שונות לגמרי מהמחיר של מחסן להשכרה בבאר שבע או מחסן להשכרה בקריות. כמו בכל דבר שקשור לנדל"ן – כל מיקום והמחיר שלו. 
 • נפח המחסן – נפח המחסן נמדד ביחידת המידה קוב. קוב הוא למעשה קוביה שכל צלעותיה באורך שווה של 1 מטר. אם לדוגמא מציעים לכם מחסן ששטחו 8 מ"ר וגובהו 4 מ"ר הנפח הכולל שלו יהיה 32 קוב. חשוב מאוד להתאים את גודל המחסן לציוד המיועד להתאחסן בו. כמובן שככל שהמחסן יהיה גדול יותר ויוכל להכיל יותר ציוד, כך המחיר יעלה בהתאם גם כן. 

#2 מכולות אחסון

קונטיינר להשכרה (או בשמו הישראלי – מכולה), הוא פתרון נהדר למגוון צרכים ויכול להתאים גם עבור אחסון של ציוד עסקי, אחסון של חפצים עונתיים, אחסון רכוש לקראת רילוקיישן לחו"ל, אחסון ושינוע של סחורות ליעדים בינלאומיים בים וביבשה ועוד. 

ישנן מכולות שניתן להעמיד בשטח הפרטי שלנו וישנם מתחמי מכולות גדולים שפונים לקהל הרחב ומציעים השכרת מכולה לאחסון למגוון צרכים ושימושים. 

כדי להבין כמה עולה השכרת מכולה לאחסון נצטרך להתייחס למספר פרמטרים שמשפיעים על קביעת המחיר. 

מה משפיע על עלות השכרת מכולת אחסון?

 • משך הזמן – אם נצטרך להשכיר את המכולה לטווח קצר ייתכן והמחיר לחודש לא יהיה זול. אך אם מדובר בהשכרה לתקופת זמן ממושכת, זה יאפשר לנו לקבל מחיר חודשי טוב יותר. 
 • נגישות למכולה – אם יש צורך במנוף בשביל להניח מכולה בשטח שלנו, או בשביל לשנע ציוד למתחמי מכולות, ככל שהגישה תהיה קלה ונוחה יותר, המחיר יהיה זול יותר. אם מדובר בגישה מסובכת ומורכבת תהיה כמובן השפעה על המחיר והוא יעלה. 
 • גודל ומצב המכולה – כמובן שהגודל של המכולה ומצבה הכללי ישפיעו מאוד על המחיר שתשלמו. אם אתם צריכים מכולה גדולה שתאפשר לכם תכולה רבה בתוכה, תשלמו על כך בהתאם. כמו כן, עבור מכולה חדשה תשלמו מן הסתם יותר ממכולה ישנה שעומדת כבר מספר שנים. 

מחירון השכרת מכולת אחסון

מיקום בארץעלות חודשית ממוצעת מכולת 20 רגלעלות חודשית ממוצעת מכולת 40 רגל
אזור המרכז800 ש"ח 1,500 ש"ח
אזור השפלה 700 ש"ח 1,350 ש"ח
אזור ירושלים והסביבה750 ש"ח 1,400 ש"ח
אזור השרון700 ש"ח1,350 ש"ח
אזור יהודה ושומרון600 ש"ח 1,200 ש"ח
אזור הדרום 650 ש"ח1,300 ש"ח
אזור הצפון650 ש"ח1,250 ש"ח
מחיר השכרת מכולת אחסון

#3 מחסנים תעשייתיים (מרל"וג / האנגר)

מרלו"ג (מרכז לוגיסטי) או האנגר להשכרה הם למעשה הפתרון היעיל ביותר עבור חברות ועסקים גדולים שעוסקים בייצור ושילוח. במרלו"ג ובהאנגרים מתבצעות כלל הפעולות שקשורות לקליטת החומר, אחסונו, ניהולו, הכנתו למשלוח, הפצתו והשינוע שלו. בחירת המרלו"ג או ההאנגר היא החלטה קריטית לפעילות יעילה ושוטפת של העסק. רוב החברות והעסקים יעדיפו ככל הניתן לבחור במחסנים תעשייתיים שנמצאים בקרבה לכבישים ראשיים, נמלים ימיים ושדות תעופה. 

מה משפיע על עלות השכרת מחסן לוגיסטי?

אם מחסן לוגיסטי הוא הפתרון עבור העסק שלכם, חשוב שתבינו מהם הפרמטרים שישפיעו על המחיר שתשלמו. 

 • מיקום – כשמדובר במחסנים תעשייתיים יש חשיבות עוד יותר גדולה למיקום האסטרטגי של המחסן וחשוב לוודא שהוא בקרבת צירי תחבורה מרכזיים ושהוא נמצא קרוב יחסית לנמלים ימיים או לשדות תעופה.

בנוסף, אם לעסק יש קהל יעד ולקוחות שנמצאים באזור גאוגרפי ספציפי, חשוב לנסות למצוא מחסן תעשייתי בסביבה כדי לצמצם עלויות של הובלת סחורה ועל מנת ששרשרת האספקה תוכל להתנהל באופן היעיל ביותר. 

בטוח יעניין אתכם מהו המיקום המושלם למרלו"ג?

מחיר השכרת מחסן לוגיסטי
 • גודל – גודל המחסן מתייחס למידות, לנפח ולתכולה שהוא יכול להכיל, אך מעבר לגודל הפיזי שלו, מומלץ מאוד לבחון את החלוקה הפנימית של החלל ולוודא שהיא מתאימה לצרכים הספציפיים שלכם. כדאי לברר מראש שהמחסן מרווח מספיק ומסודר בצורה שההתנהלות בו תהיה נוחה לעסק שלכם. 
 • תשתיות – מומלץ מאוד לוודא האם במחסן קיימות תשתיות מיוחדות שנדרשות עבורכם בהתאם למוצרים המאוחסנים. לפני שאתם ממהרים לחפש מחסן לוגיסטי חישבו על כל הדברים שצריכים להיות בו כדי לאפשר אחסון ראוי ונכון לפריטים שלכם. האם אתם צריכים שתהיה גישה למים במחסן? האם נדרש קירור מיוחד במקום? וכו'.

מחירון השכרת מרלו"ג

מיקום בארץמחיר למ"ר (ממוצע)
תל אביב יפו 65 ש"ח
ראשון לציון 55 ש"ח
חולון 55 ש"ח
פתח תקווה50 ש"ח
ראש העין45 ש"ח
בני ברק40 ש"ח
ירושלים60 ש"ח
בית שמש55 ש"ח
מודיעין 55 ש"ח
רחובות 50 ש"ח
לוד40 ש"ח
רמלה40 ש"ח
חיפה45 ש"ח
באר שבע40 ש"ח
אשדוד50 ש"ח 
שדרות35 ש"ח

בטוח יעניין אתכם! – 8 טעויות נפוצות שכדאי להימנע מהן לפני שבוחרים מבנה תעשייה להשכרה

מה חובה לבדוק לפני חתימה על חוזה להשכרת מחסן

רשימה של דברים שכדאי לבדוק לפני חתימה על חוזה להשכרת מחסן

הגעתם למצב שיש לכם ציוד שאתם חייבים לאחסן? רגע לפני שחותמים על חוזה השכרת מחסנים, חשוב שתדאגו לבדוק מספר דברים:

 • תנאי האחסון – וודאו כי תנאי האחסון מתאימים לציוד ולפריטים שמיועדים להיות בו. בידקו כי מקום האחסון עמיד בפני תנאי מזג אוויר כגון לחות, רוחות חום וקור ושהוא סגור, אטום ומאובטח מפני פריצות וגניבות. במקרים מסוימים, ייתכן ויידרשו תנאים מיוחדים בהתאם לציוד המאוחסן, כמו למשל מקום אחסון חשוך (לאחסון תרופות מסוימות, זרעי צמחים ומוצרים שאינם אמורים להיחשף לאור),  מקום סטרילי (כמו במקרים של אחסון ציוד רפואי ומוצרים טכנולוגיים מדעיים), או מקום עם קירור (כמו למשל במקרים של אחסון מוצרי מזון שצריכים להישמר בהקפאה).

אם אתם מתכננים להשכיר מחסן לוגיסטי, אנו ממליצים לכם בחום לקרוא את המדריך הבא.

 • הסכמי שכירות – מומלץ מאוד לקרוא בעיון את הסכם השכירות כדי להימנע מהפתעות בלתי צפויות בהמשך. מעבר לתנאים ולהגבלות של השכרת המחסן, המחיר החודשי, משך הזמן, אופציות התשלום וכללים נוספים לגבי השימוש במתקן, חשוב לשים לב לאותיות הקטנות ולפרטים נוספים קריטיים כמו למשל האם ישנם חפצים אסורים לאחסון (כגון מזון מסוים, חומרים מסוכנים) וכו'. 
 • ביטוח – אחד השיקולים החשובים ביותר בבחירת מקום האחסון הוא סוג הביטוח והיקף הכיסוי לנזקים. חשוב לברר לעומק מה קורה במקרים של גניבה, שריפה, הצפה וכו' שעלולים לגרום לרכוש שלכם להיפגע. 
 • מיקום מדויק של המחסן – למיקום המדויק של המחסן יש חשיבות מבחינת מספר היבטים והוא אחד הדברים החשובים שתצטרכו להתייחס אליהם בחיפושכם אחר מקום אחסון לציוד שלכם. חשוב לבחור מחסן שנמצא במקום קרוב אליכם או לעסק שלכם. אבל לא רק הקרבה הגיאוגרפית היא חשובה ויש לקחת בחשבון גם את דרכי ההגעה למחסן ואת הגישה אליו. לדוגמה, הקרבה של המחסן לכבישים מרכזיים היא יתרון משמעותי כמובן כי היא מאפשרת הגעה מהירה, קלה ונוחה אל המקום בעת הצורך.
 • גישה למקום – פרט חשוב שצריך לשים לב אליו הוא עניין הגישה אל מקום האחסון. ייתכן שתמצאו מחסן נהדר שעונה על רוב הדרישות והצרכים שלכם, אבל הגישה אליו תהיה מוגבלת וזה לא עניין של מה בכך. אם עליכם להעביר ציוד רב ופריטים גדולים וכבדים, עליכם לוודא שקיימת גישה שמאפשרת כניסה ויציאה ופריקה וטעינה למשאיות ולמנופים באופן קל ונוח. 
 • האם זה שכונת מגורים או איזור תעשייה? – אולי תרצו לתת את הדעת גם לסביבת המחסן, האם הוא נמצא בתוך שכונת מגורים שקטה עם תנועה קלה יחסית או שאולי הוא נמצא באיזור תעשייה עמוס וסואן.
 • שכונה, רחוב וקומה בהם ממוקם המחסן – לשכונה, הרחוב והקומה בה המחסן ממוקם יש חשיבות לא מבוטלת בעיקר מבחינת שיקולי נגישות והגעה למקום. אל תתעלמו מהפרטים החשובים האלו וקחו אותם בחשבון!
 • אופי התנועה ברחוב – שימו לב לאופי התנועה ברחוב שבו נמצא המחסן שלכם וודאו שהוא עונה לצרכים שלכם ומתאים לציוד אותו אתם הולכים לאחסן. מחסנים שנמצאים במיקומים של פעילות נרחבת של כלי תחבורה ועומסי תנועה כבדים למשל, עלולים להימצא בסביבה שחשופה יותר לזיהום אוויר, חישבו האם וכיצד זה משפיע על הציוד שלכם. 
 • האם זה בניין עצמאי, חלק מבניין או מחסן חיצוני? – חשוב לברר האם המחסן נמצא בשטח ייעודי או שמדובר במחסן שהוא חלק מבניין או מחסן חיצוני. בנוסף, תצטרכו להבין האם תוכלו להגיע למחסן בכל עת שתרצו או שקיימות הגבלות מסוימות על שעות ההגעה וכו'. 

השכרת שטח אחסון – למי זה טוב?

השכרת שטח אחסון יכולה להיות רלוונטית למעשה כמעט לכל אחד בשלב כזה או אחר והיא משמשת בעיקר לאחסון תכולת דירה, אחסון לעסקים זעירים וכן לאחסון תעשייתי. 

סיכום

כמו שאתם כבר מבינים, מחיר השכרת מחסנים יכול להשתנות בהתאם לגורמים רבים ויש הרבה מאוד פרמטרים ששווה לשקול לפני שמקבלים החלטה! בין אם אתם מחפשים מחסן לאחסון תכולת דירה או בין אם אתם מתעניינים בפתרון אחסון לעסק שלכם מומלץ להתייחס לכל הפרטים שבסופו של דבר ישפיעו על בחירת שטח האחסון שלכם ויעזרו לכם לבחור את פתרון האחסון המדויק עבורכם. 

אם אתם מחפשים מחסן לוגיסטי לעסק שלכם, אנו בחברת GYL, פועלים שנים בתחום ומתחייבים להעניק לכם את השירות הטוב ביותר. 

צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לסייע לכם בבחירת פתרון האחסון הרלוונטי, היעיל והנכון ביותר עבורכם! 

שתף את הכתבה:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

הלקוחות שלנו :

צריכים עזרה במציאת נדל"ן מסחרי?

השאירו לי פרטים ואעזור לכם למצוא את הנכס שאתם מחפשים.

​מאמרים באותו נושא

תוכן עניינים

ניווט מהיר לנכסים המובילים שלנו

מחפשים את המקום המדויק לעסק?

עזרתי לאינספור עסקים למצוא מחסנים לוגיסטים ומבני תעשייה, במקומות המבוקשים בישראל.
אשמח לעזור גם לכם.