בניית מרלו"ג – איך זה עובד?

בניית מרלו''ג

תוכן עניינים

היום, יותר מתמיד, יש חשיבות עליונה למהירות האספקה ויעילות התפעול. אלה הם היסודות עליהם נשענת הפעילות העסקית של רבים מהעסקים בישראל, ומשום כך הם מתכננים בקפידה רבה את המרכז הלוגיסטי המתאים עבורם. עסקים אלה מבינים היטב כי בניית מרלו"ג היא הרבה יותר מאשר עוד פרויקט בנייה גדול. הם רואים בכך תהליך מורכב של תכנון אסטרטגי, הבנת הצרכים של העסק והשוק, וכן יישום של טכנולוגיות מתקדמות. כדי לעשות זאת נכון, הם פועלים על פי מספר שלבים מרכזיים:

1 – תכנון אסטרטגי

התכנון האסטרטגי הוא הצעד הראשון והבסיסי ביותר, בוודאי לפני תחילתו של התכנון הפיזי. בשלב זה עלינו להבין מה הן המטרות העסקיות של המרלו"ג, לאסוף נתונים על הפעילות העסקית ולהשתמש במודלים שונים לביצוע תחזיות להמשך. בשלב זה ישנם שלושה נושאים מרכזיים שיש לתת עליהם את הדעת:

  1. הערכת נפחי התנועה והאחסון הצפויים.
  2. בחירת מיקום אסטרטגי בסמוך לכבישים מרכזיים, ובמידת הצורך גם לנמלים או לשדה התעופה.
  3. ניתוח צרכי הלקוחות וקהל היעד.

2 – תכנון ועיצוב

בשלב זה נתמקד בעיצוב המרחב, ונעניק תשומת לב רבה לנושאים הקשורים בשטחי האחסון הדרושים, במרחבי העבודה ואף בשטחים המיועדים לקליטה ולשילוח. חשוב להעניק תשומת לב רבה גם לטכנולוגיה, ובפרט למערכות אוטומציה שיאפשרו ניהול חכם של המלאי ומעקב אחר משלוחים. מומלץ גם לתת את הדעת על תכנון נכון של התשתיות השונות, כולל חניונים ודרכי גישה.

3- בחירת ספקים וקבלנים

כדי לספק מענה מדויק מאוד לצרכי הפרויקט כולו, חשוב לבחור ספקים וקבלנים עם ניסיון עשיר ונרחב בתחום הלוגיסטי. כדאי לבחון לעומק את הספקים איתם תבחרו לעבוד, כדי להבטיח עבודה ברמה הגבוהה ביותר, ללא פשרות. כך תוכלו להימנע מטעויות ונזקים שידרשו טיפול בהמשך. למשל, איטום קירות חיצוניים נדרש במקרים רבים בשל בנייה רשלנית או תחזוקה שאיננה מיטבית, ועם תכנון חכם ותשומת לב רבה, תוכלו לצמצם ליקויים מהסוג הזה.

4 – בנייה והקמה

בשלב זה חשוב לתכנן את האופן שבו יתנהל הפרויקט כולו. ישנן שיטות מתקדמות לניהול פרויקטים, שמטרתן להבטיח עמידה בלוחות הזמנים ובתקציב שהוגדר, וכן לספק מענה מהיר לכל אתגר שעלול לעלות לאורך התהליך. ניהול יעיל וחכם הוא קריטי, משום שהוא יכול למנוע עיכובים בלוחות הזמנים ולאפשר תגובה מהירה לכל קושי ולכל בעיה אפשרית. כך תוכלו בנוסף לצמצם חריגות מהתקציב הקיים, ולחסוך זמן ומשאבים.

5 – יישום טכנולוגי והפעלה

אחד השלבים המרכזיים בתהליך הוא השלב שבו הטכנולוגיה נכנסת לתמונה. בנקודה זו יש לוודא כי המערכות השונות מותקנות בצורה מקצועית, וכן לבצע הדרכה מקיפה לעובדים. זאת כדי להבטיח הפעלה תקינה ורציפה של המרכז הלוגיסטי, לאחר פתיחתו.

בניית מרלו"ג – משימה אפשרית בהחלט

כפי שניתן לראות, בניית מרלו"ג היא תהליך מורכב. כדי לעשות זאת נכון חשוב לתכנן את הפרויקט לפרטי פרטים ולהעניק תשומת לב רבה לפרטים הטכניים והאסטרטגיים. בחירה נכונה של טכנולוגיות מתקדמות וספקים מקצועיים, וכן ניהול מיטבי של הפרויקט, הם אלה שיבטיחו לכם מענה מדויק לצרכים שלכם. לחלופין, תוכלו גם לבחור מרכז לוגיסטי קיים, בהתאמה אישית עבורכם.

אם אתם מחפשים מרלו"ג להשכרה או מכירה עבור העסק שלכם, שיבטיח לכם עבודה יעילה ונוחה הרבה יותר, ומענה מושלם לצרכים האסטרטגיים שלכם, צרו איתנו קשר עוד היום. נשמח לעזור לכם למצוא את המקום המדויק עבורכם!

שתף את הכתבה:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

הלקוחות שלנו :

צריכים עזרה במציאת נדל"ן מסחרי?

השאירו לי פרטים ואעזור לכם למצוא את הנכס שאתם מחפשים.

​מאמרים באותו נושא

תוכן עניינים

ניווט מהיר לנכסים המובילים שלנו

מחפשים את המקום המדויק לעסק?

עזרתי לאינספור עסקים למצוא מחסנים לוגיסטים ומבני תעשייה, במקומות המבוקשים בישראל.
אשמח לעזור גם לכם.