עתיד המחסנים הלוגיסטיים נראה ירוק מתמיד

מחסנים לוגיסטים ירוקים

תוכן עניינים

אנחנו נמצאים בעידן שבו הסביבה חשובה לנו במיוחד, ואנחנו מקדישים לא מעט תשומת לב לאיתור פתרונות ירוקים שיאפשרו לנו להגן עליה. המודעות הזו אינה פוסחת על תחום הלוגיסטיקה, ובעליהם של מחסנים לוגיסטיים רבים מזהים את האתגרים ואת ההזדמנויות שעל הפרק. הם בעיקר מבינים כי עליהם לפעול כדי להבטיח יעילות וחדשנות לצד שמירה על הסביבה. איך זה ייראה בפועל?

שימוש באנרגיה מתחדשת

אחד הצעדים החשובים ביותר הוא המעבר לשימוש באנרגיה מתחדשת. זאת משום שבדרך זו ניתן להפחית את פליטת גזי החממה. מרלו"גים יכולים להשיג מטרה זו באמצעות התקנה של פאנלים סולאריים על הגגות. בנוסף ניתן להשתמש בטורבינות רוח ואף להתקין מערכות מתקדמות לשימוש חוזר במים.

שילוב אוטומציה ורובוטיקה

דרך טובה להגביר את היעילות ולצמצם את הבזבוז, היא לשלב במחסן הלוגיסטי רובוטים ומערכות אוטומטיות מתקדמות. באמצעות רובוטים ניתן למשל לבצע משימות חוזרות ונשנות, ולעשות זאת בדיוק מקסימלי ובמהירות רבה, אך תוך שימוש מופחת באנרגיה ופסולת.

תחבורה ירוקה

נושא חשוב שיש לתת עליו את הדעת, הוא צי כלי הרכב המשמשים לצרכי שינוי והובלה. גם בסוגיה זו יש לא מעט לעשות, וניתן להפחית משמעותית את השפעתם של הרכבים הללו על ידי מעבר לרכבים חשמליים או היברידיים. סביר להניח כי בעוד שנים לא רבות נראה בחניוני המחסנים שורה ארוכה של עמדות טעינה לרכבים חשמליים. תוכלו למצוא מידע רב על עמדות טעינה לרכבים חשמליים בקישור זה:  https://sparkplug.co.il/.

מערכות ניהול חכמות

כבר היום נדרשים המחסנים הלוגיסטיים למצוא פתרונות פשוטים ויעילים לניהול המלאי. נדמה כי כלים פרקטיים כמו תוכנות לניהול מחסן ישיגו את המטרה הזו בדיוק, ויש לכך השפעות סביבתיות לא מבוטלות. זאת משום שעבודה נכונה ואספקה מלאה של ציוד וסחורה ללא טעויות, היא עבודה אשר חוסכת את הצורך בנסיעות מרובות, מה שיפחית גם פליטת גזי חממה.

מחסנים ירוקים עם חומרים ברי קיימא

לבסוף, שינוי מהותי ניכר כבר בשלבי הבנייה והתכנון של המחסנים, וכן בעבודות בינוי ושיפוץ המתבצעים בשטח. ככל שעבודות אלה משלבות חומרים ברי קיימא ומתוכננות באופן המאפשר שימוש מקסימלי באור ובאוורור באופן טבעי, כך ניתן להפחית באופן ניכר את צריכה האנרגיה. גגות ירוקים אף הם תורמים לבידוד ולספיגת פחמן דו חמצני.

מחזור ושימוש חוזר

כדי להפחית את כמות הפסולת המיוצרת בעבודה היומיומית במחסן, מומלץ לעודד ולקדם שימוש חוזר בחומרי אריזה, וכן לקדם מדיניות מחזור. ככל שניתן להשתמש מחדש במוצרים שאינם עומדים בתקן או שמישים לצרכים אחרים, כך תייעלו את העבודה, תחסכו לא מעט בעלויות ותהפכו לחלק מהמאבק למען ההגנה על הסביבה שלנו.

סיכום

המחסנים הלוגיסטיים של העתיד הלא-רחוק משלבים בין טכנולוגיות חדישות למעורבות ולהגנה על הסביבה. על ידי יישום שיטות שונות, כדוגמת אלה אשר הוצעו כאן, תוכלו לתרום את תרומתכם הצנועה והחשובה לעתיד ירוק וטוב יותר עבור כולנו.

שתף את הכתבה:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

הלקוחות שלנו :

צריכים עזרה במציאת נדל"ן מסחרי?

השאירו לי פרטים ואעזור לכם למצוא את הנכס שאתם מחפשים.

​מאמרים באותו נושא

תוכן עניינים

ניווט מהיר לנכסים המובילים שלנו

מחפשים את המקום המדויק לעסק?

עזרתי לאינספור עסקים למצוא מחסנים לוגיסטים ומבני תעשייה, במקומות המבוקשים בישראל.
אשמח לעזור גם לכם.